OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.05.2022 r.

III Niedziela Wielkanocna

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 02.05. – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

- we środę 04.05 – wspomnienie św. Floriana, męczennika

- w piątek 06.05 – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów

2. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem i odmawiamy litanię loretańską do NMP. Nie będzie dziś dodatkowego nabożeństwa Majowego o 17:45. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIV Tydzień Biblijny, niech ten czas będzie dla każdego okazją do głębszego zasłuchania w Słowo Boże.

3. Dzisiaj rozpoczynamy Maryjny miesiąc maj. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy od poniedziałku codziennie o 17:45, z wyjątkiem wtorku 03.05. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju połączone będą z Nabożeństwem Majowym.

4. We wtorek 03.05. obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Tego dnia Msze Św. będą sprawowane o 8:00, 11:00 i 18:00, a w Skrzynce o 9:30. Na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy litanię loretańską do NMP. Nie będzie dodatkowego nabożeństwa Majowego o 17:45. Msza Św. o 11:00 będzie tradycyjnie odprawiona w intencji Ojczyzny z racji Święta Konstytucji 3-go Maja oraz w intencji OSP Lipiany z racji przypadającego następnego dnia patronalnego święta strażaków – wspomnienia liturgicznego Św. Floriana męczennika.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17:30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, która zakończy się nabożeństwem majowym. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:30. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

6. W związku z zakończeniem spłaty kredytu przez naszą parafię, Stowarzyszenie „Zaczynaj” będzie nadal prowadziło kwesty w każdą drugą niedzielę miesiąca na dalszą renowację naszej świątyni. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.