OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.04.2022 r.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. W Wielką Noc przeżyliśmy Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. W czasie Wigilii Paschalnej – pierwszej i najważniejszej Mszy Wielkanocnej Kościół stopniowo odsłaniał nam tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa i obdarzał nas mocą powstania ze śmierci grzechu do nowego życia w łasce. Dziś przeżywamy Pierwszy dzień Świąt. Spotykamy Zmartwychwstałego Chrystusa, jak Maria Magdalena i Apostołowie w Wieczerniku i przyjmujemy dar pokoju, którym Zmartwychwstały Pan obdarzał swoich Uczniów.
  2. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano 4335,82 zł. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

3. Jutro w drugi dzień świąt - w Poniedziałek Wielkanocny, taca tradycyjnie zbierana będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Przypominamy, że również jutro nie będzie Mszy Św. o 8:00.

4. W najbliższy piątek w Oktawie Zmartwychwstania nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

5. Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia odmawiać będziemy codziennie na rozpoczęcie wieczornej Mszy Świętej.

6. Wszystkim Uczestniczącym w Wielkotygodniowych Liturgiach za wspólnotę wiary i modlitwy, składamy serdeczne – Bóg zapłać. Pragniemy także podziękować tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przeżycie najważniejszych tajemnic naszej wiary.

7. Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość Miłosierdzia Bożego, która kończy tzw. Oktawę Wielkanocy, jedną wielką trwającą nieprzerwanie osiem dni Uroczystość Zmartwychwstania.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy przeżycia Zmartwychwstania Pana jak najgłębiej. Niech świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa i nam samym pomoże powstać z grzechu i wzrastać ku świętości.