Ogłoszenia duszpasterskie 29.11.2015 r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.

Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze Roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy:

  • dzieci, młodzież i dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w sobotę o godz. 7:00 – poprzedzone wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 16:30, a w soboty o godz. 6:30! Od poniedziałku do piątku Mszy św. o godz. 7:00 rano nie będzie! Roraty popołudniowe wprowadzamy kolejny rok , by dzieci i młodzież nasza mogły jak najliczniej uczestniczyć w tych Mszach ku czci NMP. Prosimy bardzo rodziców, by dopilnowali swoje pociechy i w miarę możliwości wraz z dziećmi uczestniczyli w tym duchowym przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego! Dzieci przychodzą z lampionami i serduszkami, w których wypiszą swoje postanowienia i spełnione adwentowe dobre uczynki, tak jak w latach ubiegłych!

3. Dzisiaj po Mszach Świętych można złożyć ofiarę do puszek na pomoc remontowanym i budowanym nowym kościołom naszej Archidiecezji.

Ostatnie nabożeństwo wypominkowe o godz. 17:30!

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek zapraszamy na Mszę Świętą w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania o godz. 18:00 w sposób szczególny, z racji wspomnienia Świętego Franciszka Ksawerego, w intencji misji i misjonarzy. W pierwszy piątek zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 16:30. Msza Święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.18:00, a następnie nabożeństwo pierwszopiątkowe. W pierwszą sobotę zwrócimy się w ufnej modlitwie za wstawiennictwem Maryi. Zapraszamy po wieczornej Mszy Świętej na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i różaniec.

Odwiedziny chorych od godz. 9:00.

5. Katechezy dla dorosłych tradycyjnie we wtorek i piątek po Mszy św. wieczornej.

6. W tym tygodniu patronują nam: 30 XI – św. Andrzej Apostoł, Apostoł, który po spotkaniu Mistrza z Nazaretu podzielił się tą radosną nowiną z bratem, Szymonem Piotrem i przyprowadził go do Jezusa; 3 XII – św. Franciszek Ksawery, prezbiter i jezuita, który zasłynął jako jeden z największych ewangelizatorów Dalekiego Wschodu; w tym dniu przypada Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej; 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującymi i narażonym na utratę życia.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w naszym kościele najmłodszych odwiedzi Święty Mikołaj. Kto zechciałby jeszcze wesprzeć swoją ofiarą (30 zł) paczki dla dzieci może to uczynić w zakrystii po Mszy św.

Zmiana Tajemnic Różańca po Mszy św. o 11:30.

8. W tym tygodniu pan kościelny będzie roznosił poświęcone opłatki wigilijne: poniedziałek – ul. Niepodległości i Szkolna; wtorek – ul. Okrzei, Ciasna i Traugutta; środa – ul, Mickiewicza i Mostowa; czwartek – ul. Barlinecka i Myśliborska; piątek -  ul. Armii Krajowej; sobota – ul. Pyrzycka i Osiedle Podmiejskie.

9. W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30 spotkanie z rodzicami młodzieży kl. III Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku. Prosimy rodziców o obowiązkową obecność na tym pierwszym spotkaniu formacyjnym!

10. Prasa katolicka – w zakrystii!