OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.04.2022 r.

Niedziela Palmowa

1. W dzisiejszą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na każdej Mszy Św. poświęcamy palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.
    Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o 17:15. Na Gorzkich Żalach zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty można również składać do skarbony wystawionej przed ołtarzem.
  3. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta będzie miała miejsce w Wielką Środę 13.04. po wieczornej Mszy Św.
  4. Spowiedź św. przed świętami będzie od poniedziałku do środy przed Mszą św. o 7:00 i od godz. 17:30.
  5. W Wielki Czwartek o 18:00 na Mszy św. Wieczerzy Pańskiej przeżyjemy ustanowienie sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament pozostawimy w symbolicznej ciemnicy. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00.
  6. W Wielki Piątek od godz. 9:00 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Czuwać przed Najświętszym Sakramentem w Wielki Piątek i Wielką Sobotę będą kolejno, co godzinę Róże Różańcowe i Grupy Duszpasterskie. Plan czuwania wywieszony jest przy wejściach do kościoła. Parafian nieprzynależących do grup duszpasterskich prosimy o poświęcenie czasu na adorację w dogodnej dla nich porze dnia. O godz. 15:00 w kościele odbędzie się Droga Krzyżowa, po niej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00, po czym rozpoczniemy liturgię Wielkiego Piątku. Tego dnia Kościół nie sprawuje Mszy Św., a tylko podniosłą liturgię Męki Pańskiej, której centralnym momentem jest odsłonięcie i adoracja Krzyża. Krzyż adorujemy w tym roku przez przyklęknięcie bądź pokłon, a nie przez pocałunek. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do symbolicznego Grobu. Adoracja przy Grobie Pańskim trwać będzie do 21:00. W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy o godz. 21:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły – osoby powyżej 14-tego roku życia zobowiązane są do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych, natomiast osoby miedzy 18-tym i 60-tym rokiem życia zobowiązane są ponadto do ograniczenia ilości pokarmów do trzech posiłków, w tym tylko jeden można spożyć do syta.
  7. Wielka Sobota jest dniem ciszy, zadumy i adoracji przy Grobie Pańskim. Adoracja przy grobie Chrystusa rozpocznie się o 9:00 a zakończy o 18:00, Kościół będzie wtedy przygotowywany do Wigilii Paschalnej. Adoracja przy grobie Pańskim odbywać się będzie wg tego samego porządku co w Wielki Piątek.
  8. Poświęcenie pokarmów na wielkanocny stół odbędzie się w kościele o 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00. Tego dnia będzie można swoimi ofiarami wesprzeć uchodźców wojennych z Ukrainy. Poświęcenie pokarmów na wioskach przy przydrożnych krzyżach będzie miało miejsce w Mironowie o 10:00, w Osetnej o 10:20, w Skrzynce o 10:40, w Miedzyniu o 11:00, w Żarnowie o 11:20, w Prądniku o 11:40. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny odmawiać będziemy przed każdym poświęceniem pokarmów.
  9. O godz. 21:00 rozpoczniemy Wigilię Paschalną, która jest centralną, najważniejszą liturgią Zmartwychwstania Chrystusa. Jest to najważniejsza Msza Św. w całym roku liturgicznym. W czasie jej trwania Kościół stopniowo odsłania nam tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa. Na tę liturgię przynosimy świece.
  10. Msze Św. w pierwszy i drugi dzień Świąt Zmartwychwstania sprawowane będą wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy Św. o 8:00, czyli pierwsza Msza św. będzie o godz. 9:30.
  11. Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia od Niedzieli Zmartwychwstania odmawiać będziemy codziennie na rozpoczęcie wieczornej Mszy Świętej.
  12. W Wielki Czwartek i we wtorek po świętach biuro parafialne będzie nieczynne.
  13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.