OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.04.2022 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. Dzisiejszą piątą niedzielą Wielkiego Postu rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy pośród nasz Ojca Rekolekcjonistę. Na Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę o 10:00 i 18:00.

W Skrzynce nauki będą głoszone w poniedziałek i wtorek w czasie Mszy Św. o 16:30.

Taca ze środy przeznaczona jest dla Ojca Rekolekcjonisty. W dniach rekolekcji nie będzie Mszy Św. o 7:00.

Rekolekcje dla Zespołu Szkół odbędą się od poniedziałku do środy z podziałem na dwie grupy: klasy I-VI o godz. 8:30, a klasy VII-VIII i Liceum o godz. 11:00. Pragniemy poinformować Rodziców, że rekolekcje dla uczniów uczęszczających na katechezę są obowiązkowe.

Spowiedź rekolekcyjna i przedświąteczna będzie od poniedziałku do środy od godz. 9:30 oraz od 17:30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 17:30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

4. W sobotę 09.04. o godz. 9:00 odbędzie się przedświąteczne sprzątanie generalne kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na początku każdej Mszy Św. w kościele.

6. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Lipianach, Zespół Szkół w Lipianach oraz nasza Parafia organizują Konkurs na Palmę Wielkanocną. Odbędzie się on w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 w Domu Kultury. Szczegóły na stronie internetowej Domu Kultury i naszej parafii.

7. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17:00 dla uczniów Zespołu Szkół, a o 17:30 dla dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15. Na Gorzkich Żalach zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty można również składać do skarbony wystawionej przed ołtarzem.

8. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta będzie miała miejsce w Wielką Środę 13.04. po wieczornej Mszy Św.

9. Został wyznaczony terminy tegorocznego bierzmowania w naszej parafii: 26.04. o godz. 16:00. Bierzmowania udzieli ks. abp Andrzej Dzięga. Szczegółowy harmonogram przygotowań dostępny na stronie internetowej parafii.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. Kanonik Andrzej Stolarski