OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.03.2022 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych i ukraińskich w wykonaniu zespołu „Sonata”. Koncert rozpocznie się podczas Mszy św. o godz. 11:00 i będzie kontynuowany po liturgii.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:30. Jeśli ktoś chciałby jeszcze zgłosić osobę starszą lub chorą na listę odwiedzin z komunią św., to można to przekazać telefonicznie lub osobiście w zakrystii i biurze parafialnym. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

3. Spotkanie organizacyjne przygotowujące do obchodów Triduum Paschalnego odbędzie się w środę 30.03. o godz. 19:00 na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby aktywnie włączyć się w liturgię tych dni świątecznych.

4. W następną niedzielę 03.04. rozpoczynamy parafialne i szkolne Rekolekcje Wielkopostne, które zakończą się w środę 06.04. Rekolekcje wygłoszą ojcowie Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

5. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Lipianach, Zespół Szkół w Lipianach oraz nasza Parafia organizują Konkurs na Palmę Wielkanocną. Odbędzie się on w Niedzielę Palmową 10.04. Uczestnicy konkursu tego dnia biorą udział we Mszy św. o godz. 11:00, a następnie udają się w korowodzie na Jarmark Wielkanocny i  dostarczają wykonaną palmę osobiście do placówki Domu Kultury. Tam odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu. Szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej Domu Kultury i naszej parafii.

6. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17:00 dla uczniów Zespołu Szkół, a o 17:30 dla dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15. Na Gorzkich Żalach zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty można również składać do skarbony wystawionej przed ołtarzem.

7. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy na godz. 18:00. Natomiast w piątek na rozpoczęcie Mszy św. wieczornej odmówimy w ramach aktu pokutnego jedną dziesiątkę Koronki do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.

8. W dniach 1-15 lipca 2022 r. nasza parafia organizuje zaległą pielgrzymkę do sanktuariów Europy. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę oraz nowe osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Dostępny jest aktualny plan pielgrzymki i warunki wyjazdu.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                        Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                                 PROBOSZCZ