OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.03.2022 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w sobotę 19.03. – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

2. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas na wielkanocny stół. Duża świeca kosztuje 20 zł, świeca jajko - 15 zł, baranek czekoladowy - 5zł. Dochód z tej sprzedaży zasila dzieła charytatywne Caritas. Bóg Zapłać także za wspieranie tych dzieł w Kościele.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17:00 dla uczniów Zespołu Szkół, a o 17:30 dla dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15. Na Gorzkich Żalach zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty można również składać do skarbony wystawionej przed ołtarzem.

5. W następną niedzielę przed kościołem wolontariusze z Urzędu Miasta Lipiany będą prowadzili kwestę, z której środki zostaną przeznaczone na pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przybywają na teren naszej gminy.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy na godz. 18:00. Natomiast w piątek na rozpoczęcie Mszy św. wieczornej odmówimy w ramach aktu pokutnego jedną dziesiątkę Koronki do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                             Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                     PROBOSZCZ