OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 06.03.2022 r.

I Niedziela Wielkiego Postu 

1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem i prosimy o dobre przeżycie Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W zakrystii można nabywać świece Caritas na wielkanocny stół. Duża świeca kosztuje 20 zł, świeca jajko - 15 zł, baranek 5 zł. Dochód z tej sprzedaży zasila dzieła charytatywne Caritas. Bóg Zapłać także za wspieranie tych dzieł w Kościele. Można również zabrać torby charytatywne Caritas, na których są zapisane istotne informacje o produktach, które można ofiarować najuboższym z naszej parafii. Prosimy, aby wypełnione torby składać w zakrystii.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17:00 dla uczniów Zespołu Szkół, a o 17:30 dla dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15. Na Gorzkich Żalach zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty można również składać do skarbony wystawionej przed ołtarzem.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na godz. 18:00. Natomiast w piątek na rozpoczęcie Mszy św. wieczornej odmówimy w ramach aktu pokutnego jedną dziesiątkę Koronki do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                                 Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                                         PROBOSZCZ