OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.02.2022 r.

VIII Niedziela Zwykła

​​​​​​1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w piątek 04.03. – święto św. Kazimierza Królewicza

2. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski jako Kościół w Polsce pragniemy przyjść naszym Braciom również z materialną pomocą, dlatego w dzisiejszą niedzielę oraz w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Pomoc Kościoła katolickiego w Polsce będzie świadczona sukcesywnie i systemowo za pośrednictwem instytucji charytatywnych – parafialnych, diecezjalnych i ogólnopolskich.

3. 02.03. w Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty sprawować będziemy o godz. 10:00 i 18:00, a w Skrzynce o 16:00 (wyjątkowo nie ma Mszy św. o godz. 7:00). Tego dnia obowiązuje post ścisły – osoby powyżej 14-tego roku życia zobowiązane są do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych, natomiast osoby miedzy 18-tym i 60-tym rokiem życia zobowiązane są ponadto do ograniczenia ilości pokarmów do trzech posiłków, w tym tylko jeden można spożyć do syta. Cały Wielki Post jest czasem pokuty i podczas jego trwania mamy powstrzymać się od organizowania i uczestnictwa w zabawach.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17:00 dla uczniów Zespołu Szkół, a o 17.30 dla dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15.

5. W najbliższą środę z racji na Popielec nie będzie Nowenny do MB Nieustającej Pomocy, lecz tylko Msza św. w wielu intencjach.
We wszystkie piątki Wielkiego Postu na rozpoczęcie Mszy św. wieczornej odmówimy w ramach aktu pokutnego jedną dziesiątkę Koronki do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:30. Jeśli ktoś chciałby jeszcze zgłosić osobę starszą lub chorą na listę odwiedzin z komunią św., to można to przekazać telefonicznie lub osobiście w zakrystii i biurze parafialnym. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i prosić będziemy o dobre przeżycie Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8. Rekolekcje Wielkopostne dla Parafii i dla Zespołu Szkół przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 03.04.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                        Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                               PROBOSZCZ