OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.01.2022 r.

IV Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 31.01. – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

- w sobotę 05.02. – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – tego dnia możemy przynieść do kościoła do poświęcenia chleb, który przechowywany w domach ma moc ustrzec od pożaru

2. W czasie ferii zimowych, tj. od poniedziałku 31.01 do soboty 12.02. w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.

3. W środę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. sprawowane są o godz. 10:00 i 18:00, a w Skrzynce o godz. 16:30; na Msze święte przynosimy gromnice, które zostaną poświęcone. Tego dnia kończymy śpiew kolęd i zdejmujemy bożonarodzeniowe dekoracje w naszym kościele.

4. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:30. Jeśli ktoś chciałby jeszcze zgłosić osobę starszą lub chorą na listę odwiedzin z komunią św., to można to przekazać telefonicznie lub osobiście w zakrystii i biurze parafialnym. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

6. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących w naszym kościele.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.