OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.01.2022 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycja polska wydłuża jednak bożonarodzeniowy wystrój kościołów i śpiew kolęd do 02.02. czyli święta Ofiarowania Pańskiego. Na Mszy św. o 9:30 (a w Skrzynce o 12:30) dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Po Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci komunijnych.

2. W dzisiejszą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W czasie trwania spotkań kolędowych w dni powszednie Msze święte odprawiane są o godz. 7:00, a w środy i piątki o 9:00, natomiast dodatkowa Msza kolędowa sprawowana jest o godz. 17:00.

4. Zamiast tradycyjnej „kolędy” spotykamy się w kościele na Mszy św. w intencji zaproszonych na ten dzień rodzin według wyznaczonych rejonów naszej parafii. Prosimy, aby na Mszę św. przynieść własny pojemnik z wodą, która zostanie poświęcona do indywidualnego pokropienia domu po nabożeństwie. Będą także rozdawane obrazki z modlitwą błogosławieństwa domu.

5. Spotkania kolędowe odbywają się o godz. 17:00 w kościele według następującego porządku:

- w poniedziałek  10.01. – ul. Sikorskiego, Jeziorany

- we wtorek 11.01. – ul. Bema, Złota, Leśna

- w środę 12.01. – ul. Lipowa, Polna, Jedności Narodowej i Okrzei

- w czwartek 13.01. – ul. Makuszyńskiego, Brzechwy, Wendyjska, Gorzowska, Pyrzycka i os. Podmiejskie

Gdyby ktoś życzył sobie indywidualnych odwiedzin kolędowych w domu, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub umówienie telefoniczne.

6. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących w naszym kościele.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.