OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.01.2022 r.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dziś przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca – na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. W czwartek 06.01. przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Msze Święte w porządku niedzielnym. Na wszystkich Mszach poświęcimy wodę, kadzidło i kredę.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 8:30 i od 16:30.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo o godzinę później, tj. od godz. 9:30. Jeśli ktoś chciałby jeszcze zgłosić osobę starszą lub chorą na listę odwiedzin z komunią św., to można to przekazać telefonicznie lub osobiście w zakrystii i biurze parafialnym.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne na Mszy św. o godz. 9:30 (a w Skrzynce o 12:30). Zapraszamy ze świecami. Po Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w Lipianach. Na tym spotkaniu poruszona zostanie m.in. sprawia alb komunijnych. 

5. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W czasie trwania spotkań kolędowych w dni powszednie Msze święte odprawiane są o godz. 7:00, a w środy i piątki o 9:00, natomiast dodatkowa Msza kolędowa sprawowana jest o godz. 17:00.

7. Zamiast tradycyjnej „kolędy” spotykamy się w kościele na Mszy św. w intencji zaproszonych na ten dzień rodzin według wyznaczonych rejonów naszej parafii. Prosimy, aby na Mszę św. przynieść własny pojemnik z wodą, która zostanie poświęcona do indywidualnego pokropienia domu po nabożeństwie. Będą także rozdawane obrazki z modlitwą błogosławieństwa domu. Ofiary składane przy okazji spotkań kolędowych w kościele zostaną przeznaczone na utrzymanie parafii oraz na działalność duszpasterską księży i w części na utrzymanie Kurii.

Spotkania kolędowe odbywają się o godz. 17:00 w kościele według następującego porządku:

- w poniedziałek 03.01. – Dębiec, Głębokie, Sokolniki, Józefin, Miedzyń, Mironów, Osetna, Prądnik, ul. Młynarska, Kresowa, Wileńska, Żeromskiego, Królewiecka

- we wtorek 04.01. – ul. Górna, Sienkiewicza

- w środę 05.01. – ul. Szkolna, Herbowa, Niepodległości, Kościuszki, Oświęcimska, Wodna, Kopernika

- w piątek 07.01. – ul. Mostowa, Mickiewicza, Traugutta, Armii Krajowej, Ciasna, Pl. Wolności

- w sobotę 08.01. – ul. Barlinecka, Konwaliowa, Różana, Ogrodowa, Nad Myślą, Chmielna, Pod Platanami, Myśliborska, Wiejska, Akacjowa, Spokojna

Gdyby ktoś życzył sobie indywidualnych odwiedzin kolędowych w domu, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub umówienie telefoniczne.

8. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących w naszym kościele.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                          Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                PROBOSZCZ