OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.12.2021 r.

IV Niedziela Adwentu

1. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła oraz z wpłat na konto stowarzyszenia zebrano 3361 zł. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

2. Opłatki można jeszcze nabyć w zakrystii. Natomiast małe świece Caritas można zakupić przed wejściem do kościoła.

3. W ostatnim tygodniu Adwentu Msze św. zostaną odprawione w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 7:00 i 18:00, w piątek o godz. 7:00. Ostatnie Msze św. Roratnie w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 18:00. Przed wieczornymi Mszami św. (do czwartku włącznie) śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Składamy serdeczne podziękowanie Paniom Łucji, Ewie i Renacie za prowadzenie tej modlitwy.

4. W piątek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Wieczerzę Wigilijną rozpocznijmy od odczytania opisu ewangelicznego narodzenia Jezusa Chrystusa, modlitwy, śpiewu kolędy i przełamania się opłatkiem. Msze św. Pasterki sprawujemy 24.12. w Skrzynce o godz. 21:30 i w Lipianach o godz. 24:00.

5. W sobotę 25.12. w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. są sprawowane w porządku niedzielnym za wyjątkiem Mszy św. o godz. 8:00.

6. W niedzielę 26.12. obchodzimy święto Świętej Rodziny, dlatego tego dnia nie będzie obchodów ku czci św. Szczepana męczennika ani poświęcenia owsa. Natomiast na wszystkich Mszach św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Taca zbierana tego dnia jest przeznaczona na wsparcie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego i KULu.

7. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku noszenia w kościele maseczki.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.