OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.12.2021 r.

III Niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 13.12. – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

- we wtorek 14.12. – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

2. Dziś na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone medaliki i krzyżyki dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.

3. W dzisiejszą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W dzisiejszą niedzielę, nazywaną niedzielą radości – Gaudete, rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Wygłosi je ks. Mariusz Ogórski – wicedyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach św. oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 10:00 i 18:00, a w Skrzynce o godz. 16:30. W tych dniach nie będzie Mszy św. o godz. 7:00. Spowiedź św. rekolekcyjna i przedświąteczna będzie w poniedziałek i wtorek od 9:30 i od 17:30.

5. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii. Natomiast świece Caritas można zakupić przed wejściem do kościoła, mała świeca w cenie 6zł, świeca kula - 18zł, świeca duża - 20zł.

6. Msze św. Roratnie sprawujemy w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00. Prosimy, by nie tylko dzieci przynosiły lampiony, dorośli mogą przynosić świece. W Adwencie przed wieczornymi Mszami św. śpiewać będziemy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

7. W sobotę 18.12. o godz. 9:00 odbędzie się przedświąteczne sprzątanie generalne kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

8. Prosimy, aby paczki z darami w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka” przynosić najpóźniej do niedzieli 19.12.

9. Z powodu choroby kierowców Firmy Raben, w ubiegłym tygodniu w naszej diecezji nie zostały rozwiezione gazety „Niedziela”. Będą one dostępne w tym tygodniu razem z kolejnym numerem. W imieniu dystrybutorów przepraszamy za tę niedogodność.

10. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku noszenia w kościele maseczki.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. Kanonik Andrzej Stolarski