OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.12.2021 r.

II Niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek 07.12. – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła- w środę 08.12. – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

2. Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem i prosimy o dobre przeżycie kolejnego roku liturgicznego.
Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne młodzież klas VIII szkoły podstawowej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Msza św. i spotkanie odbędą się we wtorek 07.12. o godz. 18:00 w kościele.

4. W środę 08.12., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zostanie odprawione nabożeństwo zwane "Godziną łaski dla świata". Tego dnia zapraszamy do naszego kościoła o godz. 12:00 na wspólną modlitwę.

5. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone medaliki i krzyżyki dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.

7. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w przyszłą III niedzielę Adwentu. Wygłosi je ks. Mariusz Ogórski – wicedyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Rekolekcje potrwają do wtorku.

8. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii. Natomiast świece Caritas można zakupić przed wejściem do kościoła, mała świeca w cenie 6zł, świeca kula - 18zł, świeca duża - 20zł.

9. Msze św. Roratnie – przygotowanie na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem w duchu Maryjnym sprawujemy w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00. Prosimy, by nie tylko dzieci przynosiły lampiony, dorośli mogą przynosić świece. W Adwencie przed wieczornymi Mszami św. śpiewać będziemy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

10. Podobnie jak w ubiegłym roku, Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję „Paczuszka dla maluszka”. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje). Jest to szlachetna forma pomocy samotnym mamom i ich małym dzieciom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Prosimy, aby paczki z darami przynosić najpóźniej do niedzieli 19.12.

11. W piątek 10.12. o godz. 17:00 w MGOK w Lipianach będzie miało miejsce spotkanie podsumowujące projekt badań architektoniczno-archeologicznych. Podczas spotkania odbędzie się prezentacja publikacji zawierającej wyniki badań pt. „Średniowieczne początki Kościoła Parafialnego w Lipianach”. W wydarzeniu tym wezmą udział archeolodzy, którzy prowadzili badania, autorzy publikacji, przedstawiciele parafii i Gminy Lipiany, a z ramienia Kurii Metropolitalnej – ks. biskup Henryk Wejman. Serdecznie zapraszamy.

12. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku noszenia w kościele maseczki.

13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.