OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.11.2021 r.

I Niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek 30.11. – święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin ks. Proboszcza Andrzeja Stolarskiego. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie!
- w piątek 03.12. – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

2. Dziś w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i radosny czas przygotowania na spotkanie przychodzącego Pana. 
Poświęcamy dziś opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w zakrystii. Natomiast świece Caritas można zakupić przed wejściem do kościoła, mała świeca w cenie 6zł, świeca kula - 18zł, świeca duża - 20zł. Nasza parafia włącza się również w akcję „torba charytatywna” organizowaną przez Caritas, torby są dostępne przy wyjściach z kościoła, można je wypełnić produktami żywnościowymi długiej przydatności, środkami czystości oraz chemią gospodarczą. Dary zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebującym.

3. Podobnie jak w ubiegłym roku, Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję „Paczuszka dla maluszka”. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje). Jest to szlachetna forma pomocy samotnym mamom i ich małym dzieciom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

4. Msze św. Roratnie – przygotowanie na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem w duchu Maryjnym sprawować będziemy w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00, w Skrzynce we wtorki o 16:30. Prosimy, by nie tylko dzieci przynosiły lampiony, dorośli mogą przynosić świece. W Adwencie przed wieczornymi Mszami św. śpiewać będziemy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, w tym tygodniu Godzinki od poniedziałku do piątku.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:00 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a o 17:30 odśpiewamy Godzinki. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Jeśli ktoś chciałby jeszcze zgłosić osobę starszą lub chorą na listę odwiedzin z komunią św., to można to przekazać telefonicznie lub osobiście w zakrystii i biurze parafialnym. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 17:00. 

6. W Kościele katolickim trwa Synod pod hasłem „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w tę inicjatywę na cykl spotkań modlitewno-dyskusyjnych. Spotkania te odbywają się w czwartki o godz. 19:00 w salce na plebanii. 

7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i prosić będziemy o dobre przeżycie kolejnego roku liturgicznego i o dobre przygotowanie na spotkanie z Panem. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8. Z racji na rozpoczęty czas adwentu od dzisiaj nie będzie już nabożeństw wypominkowych.

9. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku noszenia w kościele maseczki.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                            Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                    PROBOSZCZ