OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.11.2021 r.

XXXIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę 17.11. – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
- w czwartek 18.11. – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
- w sobotę 20.11. – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
3. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.
4. W następną niedzielę 21.11. obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego i bezpośrednio poprzedza okres adwentu. Tego dnia po wszystkich Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na rzecz dzieł Caritas – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce, w tym na utrzymanie Ośrodka Pomocy dla Migrantów i Uchodźców w Szczecinie.
5. W środy zapraszamy na Mszę św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy na godz. 18:00, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.
6. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są codziennie o godz. 17:30.
7. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku noszenia w kościele maseczki.
8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.