Ogłoszenia duszpasterskie 10.10.2021 A.D.

XXVIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę 13.10. – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
- w piątek 15.10. – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
- w sobotę 16.10. – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, zakonnicy

2, W dzisiejszą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. W czasie Mszy św. o godz. 9:30 i 11:00 oraz w Skrzynce o 12:30 obejrzymy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej parafii. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, Pani Bożenie i wszystkim jej współpracownikom za przygotowanie tego przedstawienia.
Na zakończenie każdej Mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia, tj. fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

3. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej oraz wszystkim, którzy pragną poświęcić swój różaniec.

4. Zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne młodzież klas VIII szkoły podstawowej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Msza św. i spotkanie odbędą się we wtorek 12.10. o godz. 18:00 w kościele.

5. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:30. Różaniec dla dzieci – w środy o godz. 17:00, a dla młodzieży – w czwartki również o godz. 17:00.

7. W październiku środowa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona jest z nabożeństwem różańcowym, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie różańcowej o godz. 17:30.

8. Przy wyjściach z kościoła można zabrać kartki wypominkowe. Prosimy, aby imiona i nazwiska zmarłych wypisywać czytelnie, w mianowniku. Wypełnione kartki można składać w skarbonie umieszczonej przed ołtarzem.

9. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku noszenia w kościele maseczki.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

11. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Lipianach zaprasza wszystkich mieszkańców gminy i gości na cykl 6 spotkań historyczno – ekologicznych w ramach projektu „Podziel się historią”

Tematyka zajęć:

1. Skarby i zagadki lipiańskiego kościoła -16.10.2021, godz. 15.00;

2. O czym szepcą kamienie? Szlakiem lipiańskich zabytków -18.10 2021. godz. 16.00;

3. Z ekologią za pan brat – tyle zyskasz, ile odzyskasz! - 19.10.2021 godz. 16.00;

4. Chroniąc naturę, okazujesz kulturę! - 21.10.godz. 16.00;

5. Dzwony biją – podziemia budzą się do życia! ( Tajemnice ukryte w lipiańskich lochach i krętych korytarzach) - 23. 10. 2021, godz. 15.00;

6.  Opowieści nimfy wodnej – świat legend o prastarej ziemi lipiańskiej - 25.10 2021, godz. 16.00;

Miejsce spotkań: Skwer Jana Pawła II przy Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Lipianach
Partnerzy: Lidera Pojezierza, Stowarzyszenie Zaczynaj, Stowarzyszenie Siloe, Radio Plus Lipiany