OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.10.2021 r.

XXVII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 04.10. – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

- we wtorek 05.10. – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

- w czwartek 07.10. – wspomnienie NMP Różańcowej

2. Dziś przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca – na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy dziesiątkę różańca świętego. Dodatkowego nabożeństwa różańcowego dzisiaj nie będzie.

Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski. W czasie Mszy św. o godz. 9:30 i 11:00 oraz w Skrzynce o 12:30 obejrzymy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej parafii. Na zakończenie każdej Mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia, tj. fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
Z racji na tę zbiórkę Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła wyjątkowo tydzień później, tj. w trzecią niedzielę miesiąca.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia nabożeństwo różańcowe dla młodzieży rozpocznie się o godz. 17:00, następnie o godz. 17:30 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe dla dorosłych.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej oraz wszystkim, którzy pragną poświęcić swój różaniec.

6. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:30. Różaniec dla dzieci – w środy o godz. 17:00, a dla młodzieży – w czwartki również o godz. 17:00.

7. W październiku środowa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona jest z nabożeństwem różańcowym, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie różańcowej o godz. 17:30.

 8. Przy wyjściach z kościoła można zabrać kartki wypominkowe.

9. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku noszenia w kościele maseczki.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                              Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                  PROBOSZCZ