OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.09.2021 r.

XXIV Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 13.09. – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

- we wtorek 14.09 - święto Podwyższenia Krzyża Świętego

- w środę 15.09. - wspomnienie NMP Bolesnej

- w czwartek 16.09. - wspomnienie św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, męczenników

- w sobotę 18.09. - święto św. Stanisława Kostki zakonnika, Patrona Polski

2. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa”. Zapraszamy w tym tygodniu do obecności na Mszy św. i modlitwy w intencji wychowania dzieci i młodzieży.

4. Zapraszamy na Mszę św. i spotkanie organizacyjno-formacyjne młodzież klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Msza św. i spotkanie odbędą się we wtorek 14.09. o godz. 18:00 w kościele.

5. Zapraszamy na Mszę św. i spotkanie organizacyjne wszystkich rodziców bądź prawnych opiekunów dzieci klas III szkoły podstawowej, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii. Msza św. i spotkanie odbędą się w piątek 17.09. o godz. 18:30 w kościele.

6. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich udających się na tegoroczną autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę z naszą parafią odbędzie się w następną niedzielę 19.09. po Mszy św. o godz. 11:00

7. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00

8. Biuro parafialne jest czynne we wtorki i czwartki w godz. 16:00 – 17:00.

9. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku noszenia w kościele maseczki.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.