OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.09.2021 r.

XXIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę 08.09. – święto Narodzenia NMP, tradycyjnie nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, tego dnia na Mszy św. o godz. 18:00 nastąpi poświęcenie ziarna i nasion.

2. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii o. Piotra - Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który głosi Słowo Boże i rozprowadza kalendarze misyjne na 2022 rok. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone będą na działalność misyjną Zgromadzenia. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

3. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11:00 przeżywamy uroczystości dożynkowe – Gminne Dziękczynienie za plony. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Eucharystii. Po Mszy św. na Skwerze św. Jana Pawła II przed kościołem dalsza część uroczystości i biesiada dożynkowa.

4. W sobotę 11.09. o godz. 10:00 w kościele odbędzie się pierwsza po wakacjach zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów.

5. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

7. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

8. Biuro parafialne od tego tygodnia będzie otwarte we wtorki i czwartki w godz. 16:00 – 17:00.

9. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku noszenia w kościele maseczki.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.