Ogłoszenia duszpasterskie 08.11.2015 r.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś – trzydziesta druga niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony w drugą niedzielę listopada od 2009 roku, oraz zakończenie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Słowo Boże tej niedzieli każe nam patrzeć na bliźnich i ich czyny oczyma Chrystusa, który bezbłędnie ocenia intencje i motywy działania każdego człowieka oraz jego możliwości. Swoimi modlitwami i ofiarami pospieszmy w tym roku z pomocą wyznawcom Chrystusa prześladowanym za wiarę!

2. Celem kończącego się dziś Tygodnia Modlitw za Zmarłych jest zmobilizowanie nas do pamięci modlitewnej o zmarłych w ciągu całego roku. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za zmarłych. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze ich dostarczyć, to może to uczynić dziś lub w najbliższym czasie w zakrystii. Duże znaczenie dla zmarłych ma zamawianie Mszy Świętej w ich intencjach i uczestniczenie w nich w sposób pełny, to znaczy przez przyjęcie Komunii Świętej. Należy też docenić ofiarowanie za zmarłych zyskanych przez nas odpustów i uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia. Nabożeństwa wypominkowe od poniedziałku do niedzieli w naszym kościele o godz. 17:30!

3. Jutro – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa  Rzymu, czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszym posłuszeństwie nauczaniu papieskiemu i o naszej modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła.

4. W środę 11 XI 97. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza święta dziękczynno - błagalna w intencji Ojczyzny o godz. 11:30. Po Mszy św. patriotyczny program słowno - muzyczny w wykonaniu młodzieży Zespołu Szkół w Lipianach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach naszego narodu i Ojczyzny! O godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza św.

5. We wtorki i piątki katechezy dla dorosłych po Mszach Świętych wieczornych. Zapraszamy!

6. W tym tygodniu patronują nam: 10 XI – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła, który wytrwale zwalczał błędy w wierze, troszczył się o jedność Kościoła i przyczynił się do obrony Rzymu przed najazdami barbarzyńców w V wieku; 11 XI – św. Marcin z Tours, biskup, który zasłynął z gorliwości pasterskiej i praktykowania miłosierdzia chrześcijańskiego, zmarły w IV wieku, wkrótce został zaliczony do grona świętych jako pierwszy spośród tych, którzy nie byli męczennikami; 12 XI – św. Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik, który swoją gorliwą pracę misyjną przypłacił śmiercią męczeńską w Witebsku 12 XI 1623 roku; 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, benedyktyni eremici, którzy ponieśli śmierć męczeńską za wiarę w Międzyrzeczu w nocy z 10 na 11 XI 1003 roku.

7. Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Zabytków informuje, że podczas ostatniej kwesty 25 października 2015 r. zebrano kwotę 1245 zł 74 gr. Stan konta na 30 października 2015 r. wynosi 64 tysiące 450 zł i 43 grosze. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać.

8. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii! (Do nabycia najnowszy numer czasopisma naszej Archidiecezjalnej Caritas: „Dobre Nowiny” w cenie 3 zł!).

Ks. Kanonik dr Franciszek Szydłowski