OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 08.08.2021 r.

XVIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 09.08. – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy

- we wtorek 10.08. – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

- w środę 11.08. – wspomnienie św. Klary, dziewicy

- w sobotę 14.08. – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

2. Dziś w drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę trasą: Wrocław, Sanktuarium Góra św. Anny – Sanktuarium Piekary Śląskie, Jasna Góra w dniach 23-25.09. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

4. Pragniemy zaprosić na uroczystości odpustowe ku czci NMP Wniebowziętej, które będą miały miejsce w następną niedzielę 15 sierpnia. W tym dniu obowiązywał będzie zmieniony plan sprawowania Mszy św.: w Skrzynce o 9:30, a w Lipianach o 8:00, 9:30 i o 12:00 – suma odpustowa, którą odprawi ks. Mariusz Ogórski. Po sumie odpustowej na Placu Wolności rozpocznie się X Lipiańska Odpustowa Biesiada której organizatorami są: Parafia, Stowarzyszenie „Zaczynaj” oraz Gmina Lipiany wraz z jednostkami organizacyjnymi. Punktem kulminacyjnym Biesiady będzie koncert zespołu Góralska Hora. Wystąpią również: Lipiańska Kapela Podwórkowa Ferajna Fiera oraz młodzież lipiańska.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy. Niech Święto Naszej Parafii będzie radosnym dniem dla wszystkich mieszkańców Lipian i naszych Gości. Szczegóły na plakatach.
Bardzo prosimy wszystkich Parafian o pomoc w przygotowaniu festynu. Szczególną prośbę kierujemy do tych, którzy potrafią piec ciasta. Wypieki rozchodzą się bardzo szybko, stale ich brakuje, więc każde ciasto będzie na wagę złota. Prosimy również o pomoc w lepieniu pierogów. Sprzątanie generalne przed odpustem będzie w czwartek 12.08. o godz. 9:00, zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

6. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić jedynie w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.

7. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, tj. konieczności noszenia w kościele maseczki.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.