OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.08.2021 r.

XVIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę 04.08. – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
- w piątek 06.08. – święto Przemienienia Pańskiego

2. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca, na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem, aby przyzywać łask Bożych.

Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W wakacje w pierwsze piątki nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

4. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę trasą: Wrocław, Sanktuarium Góra św. Anny – Sanktuarium Piekary Śląskie, Jasna Góra w dniach 23-25.09. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

6. Już dziś pragniemy zaprosić na uroczystości odpustowe ku czci NMP Wniebowziętej, które będą miały miejsce w niedzielę 15 sierpnia. W tym dniu obowiązywał będzie zmieniony plan sprawowania Mszy św.: w Skrzynce o 9:30, a w Lipianach o 8:00, 9:30 i o 12:00 – suma odpustowa, którą odprawi ks. Mariusz Ogórski. Po sumie odpustowej na Placu Wolności rozpocznie się X Lipiańska Odpustowa Biesiada, której organizatorami są: Parafia, Stowarzyszenie „Zaczynaj” oraz Gmina Lipiany wraz z jednostkami organizacyjnymi. Punktem kulminacyjnym Biesiady będzie koncert zespołu Góralska Hora. Wystąpią również: Lipiańska Kapela Podwórkowa Ferajna Fiera oraz młodzież lipiańska. 
Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy. Niech Święto Naszej Parafii będzie radosnym dniem dla wszystkich mieszkańców Lipian i naszych Gości. Szczegóły na plakatach.

7. Bardzo prosimy wszystkich Parafian o pomoc w przygotowaniu festynu. Szczególną prośbę kierujemy do tych, którzy potrafią piec ciasta. Wypieki rozchodzą się bardzo szybko, stale ich brakuje, więc każde ciasto będzie na wagę złota. Prosimy również o pomoc w lepieniu pierogów.

8. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.
Do sakramentu spowiedzi można przystąpić jedynie w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.

9. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, tj. konieczności noszenia w kościele maseczki.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                      Ks. dr Marcin Krycki

                                                                                     Pomoc duszpasterska