Ogłoszenia duszpasterskie 25.07.2021 A.D.

XVII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 26.07. – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
- w czwartek 29.07. – wspomnienie św. Marty
- w sobotę 31.07. – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

2. W dzisiejszą niedzielę prowadzimy zbiórkę do puszek, ofiary ze zbiórki będą przeznaczone na Caritas, na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi i nawałnic w Polsce i innych częściach Europy, a także na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji św. Krzysztofa „1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr”. Zaznaczamy, że większa część z zebranych środków zostanie przekazana na Caritas, dla ofiar powodzi i nawałnic.

3. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i przyzywać będziemy łask Bożych.

Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę trasą: Wrocław, Sanktuarium Góra św. Anny – Sanktuarium Piekary Śląskie, Jasna Góra w dniach 23-25.09. Koszt pielgrzymki wynosi 400 zł. Należność należy wpłacić – pierwszą ratę 200 zł do końca lipca, pozostałą część do końca sierpnia. Koszt obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie, dwa noclegi i dwa śniadania. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

6. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić jedynie w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.

7. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, tj. konieczności noszenia w kościele maseczki.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. dr Marcin Krycki

Pomoc duszpasterska