OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.07.2021 r.

XVI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w czwartek 22.07. – święto św. Marii Magdaleny
- w piątek 23.07. – święto św. Brygidy, zakonnicy, współpatronki Europy
- w sobotę 24.07. – wspomnienie św. Kingi, zakonnicy

2. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano 4115,38 zł i 68 koron norweskich. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tzw. Tydzień Św. Krzysztofa, w którym szczególną modlitwą otaczamy kierowców i podróżujących. W następną niedzielę w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa po każdej Mszy Św. w kościele zostanie odmówiona modlitwa błogosławieństwa pojazdów i kierowców.

4. W przyszłą niedzielę ofiary ze zbiórki do puszek będą przeznaczone na Caritas, na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi i nawałnic w Polsce i innych częściach Europy, a także na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji św. Krzysztofa „1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr”. Zaznaczamy, że większa część z zebranych środków zostanie przekazana na Caritas, dla ofiar powodzi i nawałnic.

5. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę trasą: Wrocław, Sanktuarium Góra św. Anny – Sanktuarium Piekary Śląskie, Jasna Góra w dniach 23-25.09. Koszt pielgrzymki wynosi 400 zł. Należność należy wpłacić – pierwszą ratę 200 zł do końca lipca, pozostałą część do końca sierpnia. Koszt obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie, dwa noclegi i dwa śniadania. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

7. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić jedynie w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.

8. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, tj. konieczności noszenia w kościele maseczki.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. dr Marcin Krycki

Pomoc duszpasterska