Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2015 r.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych.  Porządek Mszy Świętych jak w inne niedziele z jedną zmianą, a mianowicie: o godz.11:30 odbędzie się na lipiańskim cmentarzu procesja do 4 stacji połączona z modlitwą za zmarłych, a zaraz po niej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. Po zakończeniu Mszy św. będzie możliwość pobłogosławienia i poświęcenia nowych nagrobków.

2. Jutro – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Uroczyste Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 11:30 i 18:00!

3. Nabożeństwa wypominkowe za naszych zmarłych rozpoczniemy w poniedziałek 02.11 i będą się odbywać przez cały miesiąc: od poniedziałku do niedzieli przed wieczorną Mszą św. o godz.17:30! W kartki na wypominki można się zaopatrzyć w zakrystii!

4. Odpusty za zmarłych:

- wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe zaś dni roku – cząstkowy. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami; odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień;

- wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę (tę z której prawnie korzystają) w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą w Dzień Zaduszny zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencji wyznaczonej przez papieża. Odpust ten można zyskać od południa dnia poprzedniego aż do północy z drugiego na trzeciego listopada. W intencjach papieża można odmówić na przykład jedno Ojcze nasz i jedno Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek inną modlitwę. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego. Jeżeli brak jest wspomnianej dyspozycji lub wymaganych warunków, wówczas odpust ten będzie cząstkowy.

5. We wtorki i piątki katechezy dla dorosłych po Mszach Świętych wieczornych. Zapraszamy!

6. W środę o godz.18.00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta.

7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek okazja do spowiedzi od godz.17:00,  a następnie Msza św. wotywna o NSPJ i nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę o 18:00 Msza wotywna do NSNMP i nabożeństwo pierwszosobotnie zakończone modlitwą  różańcową. Wyjazd kapłana do chorych od godz.9:00.

Wypominki pół godziny przed Mszą wieczorną.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca (z racji przypadającej dzisiaj Uroczystości Wszystkich Świętych) zostaje przeniesiona na przyszłą niedzielę po Mszy o godz.11:30!

8. W tym tygodniu patronują nam: 4 XI – św. Karol Boromeusz, biskup i kardynał, który odegrał wybitną rolę na Soborze Trydenckim ; Wszyscy Święci, którym  dziś oddajemy cześć.

9. Za tydzień – 32. niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, oraz zakończenie Tygodnia Modlitw za Zmarłych.

10. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii! (Do nabycia najnowszy numer czasopisma naszej Archidiecezjalnej Caritas: „Dobre Nowiny” w cenie 3 zł!).

Ks. Kanonik dr Franciszek Szydłowski