OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 23.05.2021 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 24.05. – uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji
- w środę 26.05. – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
- w czwartek 27.05. – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w sobotę 29.05. – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

2. Uroczysta Msza św. dla dzieci przeżywających w tym roku rocznicę I Komunii św. zostanie odprawiona w dzień Bożego Ciała 03.06. o godz. 11:00. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci z klas IV odbędzie się we wtorek 25.05. o godz. 18:30 w kościele.

3. Ze względu na pandemię i obowiązujące ograniczenia w organizowaniu zgromadzeń publicznych również w tym roku nie będzie procesji ulicami naszego miasta w dzień Bożego Ciała.

4. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o 17:30. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju połączone będą z Nabożeństwem Majowym.

5. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.