Ogłoszenia duszpasterskie 18.04.2021 A.D.

III Niedziela Wielkanocna

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w piątek 23.04 – uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

2. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła oraz z wpłat na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia zebrano 3464,90 zł i 2 Euro. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

3. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

4. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany do wypełnienia formularza spisowego. Podstawową i obowiązkową metodą przekazania informacji jest tzw. samospis przy użyciu aplikacji internetowej  na stronie spis.gov.pl. Opcjonalną metodą, polecaną dla osób, które nie mają możliwości wypełnienia formularza w aplikacji internetowej, jest dokonanie spisu telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 22 279 99 99. Z osobami, które z różnych przyczyn nie dokonają samospisu, po 4 maja skontaktuje się rachmistrz telefoniczny, wówczas musimy udzielić informacji, nie mamy możliwości odmowy. Warto spisać się samemu przez Internet lub Infolinię telefoniczną w dogodnym dla nas terminie, w ten sposób ograniczymy konieczność bezpośrednich odwiedzin rachmistrza  spisowego w gospodarstwie domowym.

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.