Ogłoszenia duszpasterskie 04.04.2021 A.D.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. W Wielką Noc przeżyliśmy Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. W czasie Wigilii Paschalnej – pierwszej i najważniejszej Mszy Wielkanocnej Kościół stopniowo odsłaniał nam tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa i obdarzał nas mocą powstania ze śmierci grzechu do nowego życia w łasce. Dziś przeżywamy Pierwszy dzień Świąt. Spotykamy Zmartwychwstałego Chrystusa, jak Maria Magdalena i Apostołowie w Wieczerniku i przyjmujemy dar pokoju, którym Zmartwychwstały Pan obdarzał swoich Uczniów.

2. Jutro w drugi dzień świąt - w Poniedziałek Wielkanocny, taca tradycyjnie zbierana będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Przypominamy, że również jutro nie będzie Mszy Św. o 8:00. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W najbliższy piątek w Oktawie Zmartwychwstania nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

4. Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia odmawiać będziemy codziennie na rozpoczęcie wieczornej Mszy Świętej.

5. Wszystkim Uczestniczącym w Wielkotygodniowych Liturgiach za wspólnotę wiary i modlitwy, składamy serdeczne – Bóg zapłać. Pragniemy także podziękować tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przeżycie najważniejszych tajemnic naszej wiary. Podziękowania kierujemy również w stronę tych wszystkich, dzięki którym Triduum Paschalne mogło być transmitowane przez Internet i na falach Radia Plus Lipiany.

6. Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość Miłosierdzia Bożego, która kończy tzw. Oktawę Wielkanocy, jedną wielką trwającą nieprzerwanie osiem dni Uroczystość Zmartwychwstania.

7. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy przeżycia Zmartwychwstania Pana jak najgłębiej. Niech świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa i nam samym pomoże powstać z grzechu i wzrastać ku świętości.

Ks. Kanonik Andrzej Stolarski