Ogłoszenia Duszpasterskie 14.03.2021 A. D.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w piątek 19.03. – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

2. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Caritas i baranki czekoladowe na wielkanocny stół. Świeca mała kosztuje 6 zł, duża - 15 zł, świeca jajko - 10 zł, a baranek - 5 zł. Dochód z tej sprzedaży zasila dzieła charytatywne Caritas. Bóg Zapłać także za wspieranie tych dzieł w Kościele.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17:30 dla wszystkich, tj. dzieci, młodzieży i dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15. Na Gorzkich Żalach zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na kwiaty można również składać do skarbony wystawionej przed ołtarzem.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy na godz. 18:00. Natomiast w piątek na rozpoczęcie Mszy św. wieczornej odmówimy w ramach aktu pokutnego jedną dziesiątkę Koronki do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.

6. W następną niedzielę 21.03. rozpoczynamy parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które zakończą się w środę 24.03. Rekolekcje wygłosi ks. Mariusz Ogórski, wicedyrektor Caritas naszej archidiecezji.

7. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

8. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.