Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2021 A.D.

VI Niedziela Zwykła 

1. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

2, W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się poświęcenie Pisma Świętego dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

3. 17.02. w Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty sprawować będziemy o godz. 10:00 i 18:00, a w Skrzynce o 16:00 (wyjątkowo nie ma Mszy św. o godz. 7:00). Tego dnia obowiązuje post ścisły – osoby powyżej 14-tego roku życia zobowiązane są do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych, natomiast osoby miedzy 18-tym i 60-tym rokiem życia zobowiązane są ponadto do ograniczenia ilości pokarmów do trzech posiłków, w tym tylko jeden można spożyć do syta. Cały Wielki Post jest czasem pokuty i podczas jego trwania mamy powstrzymać się od organizowania i uczestnictwa w zabawach.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17.30 dla wszystkich, tj. dzieci, młodzieży i dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15.

5. W najbliższą środę z racji na Popielec nie będzie Nowenny do MB Nieustającej Pomocy, lecz tylko Msza św. w wielu intencjach.
We wszystkie piątki Wielkiego Postu na rozpoczęcie Mszy św. wieczornej odmówimy w ramach aktu pokutnego jedną dziesiątkę Koronki do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.

6. Rekolekcje Wielkopostne dla Parafii i dla Zespołu Szkół przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 21.03.

7. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

8. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                          Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                                   PROBOSZCZ