Ogłoszenia duszpasterskie – 07.02.2021 A.D.

V Niedziela Zwykła 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę 10.02. – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
- w czwartek 11.02. – wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. Tego dnia na Mszy św. o godz. 18:00 będzie można przystąpić do sakramentu Namaszczenia Chorych. Sakrament ten można przyjąć tylko w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu śmiertelnego.

2. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem.

 Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne młodzież klas VIII szkoły podstawowej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Msza św. i spotkanie odbędą się we wtorek 09.02. o godz. 18:00 w kościele.

4. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się poświęcenie Pisma Świętego dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

7. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

8. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                               Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                          PROBOSZCZ