Ogłoszenia duszpasterskie 31.01.2021 A.D.

IV Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w piątek 05.02. – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – tego dnia możemy przynieść do kościoła do poświęcenia chleb, który przechowywany w domach ma moc ustrzec od pożaru
- w sobotę 06.02. – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników

2. We wtorek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. sprawowane są o godz. 10:00 i 18:00 (nie będzie Mszy św. o 7:00), a w Skrzynce o godz. 16:00; na Msze święte przynosimy gromnice, które zostaną poświęcone. Tego dnia kończymy śpiew kolęd i zdejmujemy bożonarodzeniowe dekoracje w naszym kościele.

3. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

5. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa w pierwszy piątek miesiąca nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną w tradycyjnej formie. Gdyby jednak ktoś życzył sobie odwiedzin księdza z Komunią św., to jest możliwość indywidualnego umówienia się na taką wizytę na pierwszy piątek od godz. 8:30. Zgłoszenia prosimy kierować drogą telefoniczną lub mailową.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

7. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

8. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.