Ogłoszenia duszpasterskie 18.10.2015 r.

XXIX  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Misyjny, będący świętem patronalnym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Przeżywamy go pod hasłem: „Od nawrócenia do misji”. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Polsce. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Naszą chlubą są misjonarze i wolontariusze misyjni pochodzący z naszej diecezji i Ojczyzny. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach. Dziś także swoją modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza, wyznaczonego w kalendarzu liturgicznym na dzień 18 października.

2. We wtorki i piątki po Mszach św. wieczornych zapraszamy na katechezy dla dorosłych!

3. W środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem różańcowym. Próba chóru dorosłych również w środę o godz.16:45 w salce parafialnej!

4 .Raz jeszcze ponawiamy naszą zachętę do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych: od poniedziałku do piątku o godz. 16:30 modlitwa różańcowa dla dzieci i gimnazjalistów przygotowujących się do bierzmowania. Frekwencja dzieci i młodzieży na tych nabożeństwach jest nadal bardzo słaba! Módlmy się obok intencji misyjnych w tym tygodniu wytrwale i gorliwie o opamiętanie i nawrócenie naszych lipiańskich małżeństw i rodzin! Różaniec dla dorosłych codziennie po Mszach wieczornych, a w niedzielę o godz.17:30! W trakcie tych nabożeństw zbierana będzie taca na kwiaty do naszego kościoła!

5. W czwartek przypada 67. rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski i opiekuna polskiej emigracji, założyciela Towarzystwa Chrystusowego (chrystusowcy) – zgromadzenia zakonnego powołanego właśnie do duszpasterstwa wśród Polonii na całym świecie. Módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

6. Za tydzień – trzydziesta niedziela w ciągu roku, uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę października w tych kościołach, których data poświęcenia nie jest znana. Po Mszach świętych zbiórka na remont naszego kościoła!

7. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym przypominamy, że w najbliższych dniach można składać ofiary na wypominki listopadowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Kartki na wypominki można nabywać w nawach bocznych naszego kościoła i w zakrystii!

8. W tym tygodniu patronują nam: 20 X – św. Jan Kanty, prezbiter, który studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a później został jego profesorem. Zasłynął z wielkiego miłosierdzia względem ubogich. Zmarł 24 XII 1473 r.; 21 X – bł. Jakub Strzemię, franciszkanin, misjonarz kresów wschodnich Rzeczypospolitej, a w końcu arcybiskup halicko-lwowski. Zmarł 20 X 1409 r.; 22 X – św. Jan Paweł II, papież. Uroczyście rozpoczął swój pontyfikat 22 X 1978 r. i wprowadzał w życie Kościoła uchwały Soboru Watykańskiego II, kanonizowany 27 IV 2014 r.

9. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii.

Ks. Kanonik dr Franciszek Szydłowski