Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2021 A.D.

II Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek 19.01. – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
- w czwartek 21.01. – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

2. W dzisiejszą niedzielę prowadzimy zbiórkę do puszek na fundację „Kirche in not” czyli dla kościołów w potrzebie oraz dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. 

3. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła zebrano 3039,60 zł, na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia wpłynęło 960 zł. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

4. Od jutra w dni powszednie wracamy do sprawowania Mszy św. o godz. 18:00.

5. We czwartek 21.01. obchodzimy Dzień Babci, a w piątek 22.01. Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych Babciach i Dziadkach w modlitwie.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

7. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

8. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                         Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                                     PROBOSZCZ