Ogłoszenia duszpasterskie 10.01.2021 A.D.

Niedziela Chrztu Pańskiego 

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycja polska wydłuża jednak bożonarodzeniowy wystrój kościołów i śpiew kolęd do 02.02. czyli święta Ofiarowania Pańskiego.

Na Mszy św. o 9:30 (a w Skrzynce o 12:30) dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

2. W dzisiejszą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W czasie ferii zimowych, do 16.01. włącznie, Msze św. w dni powszednie sprawujemy tylko o godz. 7:00. W środę dodatkowo sprawujemy Mszę św. z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 9:00, a w piątek także o 9:00 Mszę św. z Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych bliskich zmarłych.

4. W następną niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na fundację „Kirche in not” czyli dla kościołów w potrzebie.

5. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

6. Zakończyliśmy spotkania kolędowe w kościele, które ze względu na pandemię zastąpiły tradycyjną wizytę duszpasterską w domach. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą obecność na Mszach św. kolędowych, za życzliwość, miłe słowa i życzenia przekazywane i załączane po spotkaniach, a także za indywidualne zaproszenia na wizytę. Ofiary składane przy okazji spotkań kolędowych są przeznaczone na utrzymanie parafii oraz na działalność duszpasterską księży i w części na utrzymanie Kurii.

7. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                             Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                       PROBOSZCZ