Ogłoszenia duszpasterskie 03.01.2021 A.D.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dziś przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca – na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. W środę 06.01. przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Msze Święte w porządku niedzielnym. Na wszystkich Mszach poświęcimy wodę, kadzidło i kredę.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne na Mszy św. o godz. 9:30 (a w Skrzynce o 12:30). Zapraszamy ze świecami.

4W przyszłą drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W czasie ferii zimowych, do 16.01. włącznie, Msze św. w dni powszednie sprawujemy tylko o godz. 7:00. W ten piątek dodatkowo będzie Msza św. z  Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 9:00.

6. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

7. Zamiast tradycyjnej „kolędy” spotykamy się w kościele na Mszy św. w intencji zaproszonych na ten dzień rodzin według wyznaczonych rejonów naszej parafii. Prosimy, aby na Mszę św. przynieść własny pojemnik z wodą, która zostanie poświęcona do indywidualnego pokropienia domu po nabożeństwie. Będą także rozdawane obrazki z modlitwą błogosławieństwa domu. Ofiary składane przy okazji spotkań kolędowych w kościele zostaną przeznaczone na utrzymanie parafii oraz na działalność duszpasterską księży i w części na utrzymanie Kurii.
Spotkania kolędowe odbywają się o godz. 17:00 w kościele według następującego porządku:
- w poniedziałek 04.01. – ul. Bema, Złota, Leśna
- we wtorek 05.01. – ul. Sikorskiego, Jeziorany
- w czwartek 07.01. – ul. Mostowa, Mickiewicza, Traugutta, Armii Krajowej, Ciasna
- w piątek 08.01. – ul. Szkolna, Herbowa, Niepodległości, Kościuszki, Oświęcimska, Wodna, Kopernika
- w sobotę 09.01. – Górna, Sienkiewicza. Plac Wolności.
Gdyby ktoś życzył sobie indywidualnych odwiedzin kolędowych w domu, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

8. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.