Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2020 A.D.

Niedziela Świętej Rodziny

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 28.12. – święto Świętych Młodzianków Męczenników
- w piątek 01.01. – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
- w sobotę 02.01. – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupa i doktora Kościoła

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny, na każdej Mszy św. małżonkowie odnawiają swoje przyrzeczenia ślubne.

3. W czwartek 31.12. przeżywamy ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. o godz. 7:00 oraz o godz. 17:00 (z nabożeństwem dziękczynnym na zakończenie Starego Roku).

4. W piątek 01.01. obchodzimy uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, w które obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. podobnie jak w niedzielę. Tego dnia Msze św. są odprawiane o godz. 9:30, 11:00 i 18:00, a w Skrzynce o 12:30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy świętej. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 18:00.

6. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa w pierwszy piątek miesiąca nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną w tradycyjnej formie. Gdyby jednak ktoś życzył sobie odwiedzin księdza z Komunią św., to jest możliwość indywidualnego umówienia się na taką wizytę na pierwszą sobotę 02.01. od godz. 8:30. Zgłoszenia prosimy kierować drogą telefoniczną lub mailową.

7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8. W czasie ferii zimowych, do 16.01. włącznie, Msze św. w dni powszednie sprawujemy tylko o godz. 7:00. W tę środę dodatkowo będzie Msza św. z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 9:00.

9. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

10. W tym roku, ze względu na pandemię, nie będzie wizyty duszpasterskiej (tzw. kolędy) w tradycyjnej formie odwiedzin w domach. Zamiast tego będziemy spotykali się w kościele na Mszy św. w intencji zaproszonych na ten dzień rodzin według wyznaczonych rejonów naszej parafii. Prosimy, aby na Mszę św. przynieść własny pojemnik z wodą, która zostanie poświęcona do indywidualnego pokropienia domu po nabożeństwie. Będą także rozdawane obrazki z modlitwą błogosławieństwa domu. Ofiary składane przy okazji spotkań kolędowych w kościele zostaną przeznaczone na utrzymanie parafii oraz na działalność duszpasterską księży i w części na utrzymanie Kurii.

11. Po świętach odbędą się spotkania kolędowe o godz. 17:00 w kościele według następującego porządku:
- w poniedziałek 28.12. – Dębiec, Głębokie, Sokolniki, Józefin, Miedzyń, Mironów, Osetna, Prądnik, Żarnowo, ul. Młynarska, Kresowa, Wileńska, Żeromskiego, Królewiecka
- we wtorek 29.12. – Makuszyńskiego, Brzechwy, Wendyjska, Gorzowska, Pyrzycka i os. Podmiejskie;
Skrzynka (w kaplicy w Skrzynce o godz. 17:00)
- w środę 30.12. – Lipowa, Polna, Jedności Narodowej i Okrzei
- w sobotę 02.01. – ul. Barlinecka, Konwaliowa, Różana, Ogrodowa, Nad Myślą, Chmielna, Pod Platanami, Myśliborska, Wiejska, Akacjowa, Spokojna
Gdyby ktoś życzył sobie indywidualnych odwiedzin kolędowych w domu, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

12. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.