Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020 A.D.

IV Niedziela Adwentu

1. W ostatnim tygodniu Adwentu Msze św. zostaną odprawione w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7:00 i 18:00, w czwartek o godz. 7:00.

2. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła zebrano 3249,95 zł, i 4€. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

3. Opłatki można jeszcze nabyć w zakrystii. Natomiast małe świece Caritas można zakupić przed wejściem do kościoła.

4. W czwartek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Wieczerzę Wigilijną rozpocznijmy od odczytania opisu ewangelicznego narodzenia Jezusa Chrystusa, modlitwy, śpiewu kolędy i przełamania się opłatkiem. Msze św. Pasterki sprawujemy 24.12. w Skrzynce o godz. 21:00 i w Lipianach o godz. 22:30.

5. W piątek 25.12. w Uroczystość Bożego Narodzenia i w sobotę 26.12. w święto św. Szczepana męczennika Msze św. są sprawowane w porządku niedzielnym za wyjątkiem Mszy św. o godz. 8:00.

6. 26.12. w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia na Mszy św. o godz. 11:00 święcimy owies. Taca zbierana tego dnia jest przeznaczona na wsparcie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego i KULu.

7. W przyszłą niedzielę, w święto św. Rodziny na wszystkich Mszach św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

8. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy na godz. 18:00.

9. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

10. W tym roku, ze względu na pandemię, nie będzie wizyty duszpasterskiej (tzw. kolędy) w tradycyjnej formie odwiedzin w domach. Zamiast tego będziemy spotykali się w kościele na Mszy św. w intencji zaproszonych na ten dzień rodzin według wyznaczonych rejonów naszej parafii. Prosimy, aby na Mszę św. przynieść własny pojemnik z wodą, która zostanie poświęcona do indywidualnego pokropienia domu po nabożeństwie. Będą także rozdawane obrazki z modlitwą błogosławieństwa domu. Ofiary składane przy okazji spotkań kolędowych w kościele zostaną przeznaczone na utrzymanie parafii oraz na działalność duszpasterską księży i w części na utrzymanie Kurii Archidiecezjalnej.
Po świętach, w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17:00 w kościele odbędą się trzy pierwsze spotkania kolędowe.
Gdyby ktoś życzył sobie indywidualnych odwiedzin kolędowych w domu, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

11. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.