Ogłoszenia duszpasterskie 13.12.2020 A.D.

 III Niedziela Adwentu 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 14.12. – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

2. Dziś na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone medaliki i krzyżyki dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.

3. W dzisiejszą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Spowiedź św. świąteczna w najbliższy piątek od godz. 17:30 i w sobotę od 17:00. W konfesjonale będzie posługiwał także ksiądz gość, z sąsiedniej parafii naszego dekanatu.

5. Msze św. Roratnie – przygotowanie na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem w duchu Maryjnym sprawujemy w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00. Prosimy, by nie tylko dzieci przynosiły lampiony, dorośli mogą przynosić świece. W Adwencie przed wieczornymi Mszami św. śpiewać będziemy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

6. Opłatki można nabyć w zakrystii. Natomiast świece Caritas można zakupić przed wejściem do kościoła, mała świeca w cenie 6zł, świeca kula - 15zł.

7. Prosimy, aby paczki z darami w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka” przynosić najpóźniej do niedzieli 20.12.

8. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

9. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

10. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                               Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                      PROBOSZCZ