Ogłoszenia duszpasterskie 29.11.2020 A.D.

I Niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 30.11. – święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin ks. Proboszcza Andrzeja Stolarskiego. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.
- w czwartek 03.12. – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

2. Dziś w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i radosny czas przygotowania na spotkanie przychodzącego Pana. 
Poświęcamy dziś opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w zakrystii. Natomiast świece Caritas można zakupić przed wejściem do kościoła, mała świeca w cenie 6zł, świeca duża i kula - 15zł.

3. Podobnie jak w ubiegłym roku, Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję „Paczuszka dla maluszka”. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje). Jest to szlachetna forma pomocy samotnym mamom i ich małym dzieciom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

4. Msze św. Roratnie – przygotowanie na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem w duchu Maryjnym sprawować będziemy w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00, w Skrzynce we wtorki o 16:00. Prosimy, by nie tylko dzieci przynosiły lampiony, dorośli mogą przynosić świece. W Adwencie przed wieczornymi Mszami św. śpiewać będziemy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, w tym tygodniu Godzinki od wtorku do piątku.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:00 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a o 17:30 odśpiewamy Godzinki. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 17:00.

6. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa w pierwszy piątek miesiąca nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną w tradycyjnej formie. Gdyby jednak ktoś życzył sobie odwiedzin księdza z Komunią św., to jest możliwość indywidualnego umówienia się na taką wizytę na pierwszy piątek od godz. 8:30. Zgłoszenia prosimy kierować drogą telefoniczną lub mailową.

7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i prosić będziemy o dobre przeżycie kolejnego roku liturgicznego i o dobre przygotowanie na spotkanie z Panem. 
Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8. Z racji na rozpoczęty czas adwentu dzisiaj i jutro nie będzie nabożeństwa wypominkowego.

9. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

10. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

11. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                           Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                                      PROBOSZCZ