Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2020 A.D.

XXXIII Niedziela Zwykła 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek 17.11. – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
- w środę 18.11. – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
- w piątek 20.11. – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
- w sobotę 21.11. – wspomnienie Ofiarowania NMP

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. 

3. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła zebrano 2359,50 zł, i 3€, na konto remontowe parafii i konto stowarzyszenia wpłynęło 660 zł. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

4. W następną niedzielę 22.11. obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego i bezpośrednio poprzedza okres adwentu. Tego dnia po wszystkich Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na rzecz dzieł Caritas – na przygotowanie świątecznej pomocy dla ubogich oraz wsparcie osób samotnych i biednych w czasie pandemii.

5. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są codziennie o godz. 17:30.

6. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

7. W środy zapraszamy na Mszę św. z nowenną do MB Nieustającej Pomocy na godz. 18:00, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

8. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

9. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                         Ks. Kanonik Andrzej Stolarski 

                                                                                   PROBOSZCZ