Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2015 r.

XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodzin”. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę przypadającą 16 października lub wcześniej, jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży. (Zaraz po zakończeniu Mszy św. o godz. 10:00 uczniowie Zespołu Szkół w Lipianach przedstawią montaż słowno-muzyczny o naszym wielkim świętym papieżu Polaku). Od dzisiaj w nawach bocznych można nabywać karty na wypominki za naszych bliskich zmarłych!

2. We wtorki i piątki po Mszach św. wieczornych zapraszamy na katechezy dla dorosłych!

3. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy Parafian na modlitwę w intencji naszych nauczycieli i wychowawców w ramach nabożeństwa różańcowego i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17:00 próba chórku dziecięcego, a o godz. 19:00 chóru dorosłych w salce parafialnej!

4. Ponawiamy naszą zachętę do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych: od poniedziałku do piątku o godz. 16:30 modlitwa różańcowa dla dzieci i gimnazjalistów przygotowujących się do bierzmowania. Frekwencja dzieci na tych nabożeństwach jest zatrważająca! Raz jeszcze prosimy rodziców o dopilnowanie i zmotywowanie swoich dzieci by przychodziły na tę modlitwę! Nie dziwmy się, że w naszych rodzinach jest tak źle  (jest taka demoralizacja i patologia), skoro rodzice z dziećmi w przeważającej części w ogóle się nie modlą, nie przychodzą do kościoła na niedzielną Eucharystię, a w tym miesiącu malutka grupka dzieci tylko przychodzi, by rozważać tajemnice różańcowe. Bez pomocy Pana Jezusa i Matki Najświętszej nic się na dobre nie zmieni w naszych relacjach rodzinnych! Módlmy się wytrwale i gorliwie o opamiętanie i nawrócenie naszych lipiańskich małżeństw i rodzin! Różaniec dla dorosłych codziennie po Mszach wieczornych, a w niedzielę o godz.17:30!

5. W tym tygodniu patronują nam: 13 X – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter, kapucyn, ceniony kaznodzieja, poszukiwany spowiednik i kierownik dusz, pisarz religijny i założyciel wielu zgromadzeń zakonnych, przede wszystkim bezhabitowych. Zmarł 16 XII 1916 roku; 15 X – św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka pochodząca z Avila i reformatorka swojego zakonu oraz mistyczka. Żyła w XVI wieku; 16 X – św. Jadwiga Śląska, księżna, wzorowa żona i matka siedmiorga dzieci, troskliwa opiekunka ubogich i chorych, fundatorka szpitali. Po śmierci męża zamieszkała w klasztorze trzebnickim i w nim zmarła 15 X 1243 roku; 17 X – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii. Poniósł śmierć męczeńską około 107 roku w Rzymie.

6. Za tydzień – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła. W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty.

7. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii!

Ks. Kanonik dr Franciszek Szydłowski