Ogłoszenia duszpasterskie 25.10.2020 A.D.

XXX Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę 28.10. – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów

2. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła zebrano 3026,18 zł, 100 koron czeskich i 2€. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

3. W następną niedzielę 01.11. przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu sprawowane będą w porządku niedzielnym. Ze względu na wprowadzone ograniczenia sanitarno-epidemiczne w tym roku dnia 01.11. nie będzie procesji i Mszy św. na cmentarzu.

4. W dniach od 1. do 8. listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla duszy cierpiącej w czyśćcu, tzn. pomóc przejść duszy z czyśćca do nieba – za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych po spełnieniu stałych warunków: stan łaski uświęcającej (stan duszy bez grzechu śmiertelnego), komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. W dzień zaduszny 02.11. odpust zupełny możemy uzyskać po spełnieniu tych samych warunków za nawiedzenie kościoła lub kaplicy, w których sprawowana jest Msza św.

5. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie do soboty włącznie o godz. 17:30. Dzieci i młodzież zapraszamy na różaniec razem z dorosłymi na godz. 17:30.

6. W październiku środowa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona jest z nabożeństwem różańcowym, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie różańcowej o godz. 17:30.

7. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

8. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki, która całkowicie zakrywa nos i usta. Dołączamy się również do apelu władz państwowych, w którym prosi się, aby w miarę możliwości odwiedzać cmentarze w dniach poprzedzających lub następujących po 01.11., tak aby nie stwarzać dodatkowego zagrożenia poprzez zbyt liczne gromadzenie się w tych miejscach.

9. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki wypominkowe. Prosimy, aby imiona i nazwiska zmarłych wypisywać czytelnie, w mianowniku. Wypełnione kartki można składać w skarbonie umieszczonej przed ołtarzem. Stałe nabożeństwa wypominkowe rozpoczniemy od wtorku 03.11., codziennie o godz. 17:30.

10. Od jutra biuro parafialne będzie nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.