Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020 r

XXVIII Niedziela Zwykła 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- we wtorek 13.10. – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

- w czwartek 15.10. – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

- w piątek 16.10. – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, zakonnicy

- w sobotę 17.10. – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

2. W dzisiejszą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus (Cały Twój)”. Po Mszy św. o godz. 11:00 obejrzymy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej parafii. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, Pani Bożenie i wszystkim jej współpracownikom za przygotowanie tego przedstawienia.
Na zakończenie każdej Mszy świętej jest możliwość złożenia ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia, tj. fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

3. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej oraz wszystkim, którzy pragną poświęcić swój różaniec.

4. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:30. Różaniec dla dzieci – w środy o godz. 16:30, a dla młodzieży – w czwartki również o godz. 16:30.

6. W październiku środowa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona jest z nabożeństwem różańcowym, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie różańcowej o godz. 17:30.

7. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

8. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki, która całkowicie zakrywa nos i usta.

9. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki wspominkowe. Prosimy, aby imiona i nazwiska zmarłych wypisywać czytelnie, w mianowniku. Wypełnione kartki można składać w skarbonie umieszczonej przed ołtarzem.

10. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Lipianach, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Klub Seniora informują, że w związku z wprowadzonymi kolejnymi ograniczeniami związanymi z panującą pandemią odwołana zostaje organizacja Dnia Seniora zaplanowanego na dzień 16.10.2020 r.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                  Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                       PROBOSZCZ