Ogłoszenia duszpasterskie 04.10.2020 r.

XXVII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 05.10. – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
- w środę 07.10. – wspomnienie NMP Różańcowej

2. Dziś przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca – na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy dziesiątkę różańca świętego. Dodatkowego nabożeństwa różańcowego dzisiaj nie będzie. 
Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne młodzież klas VIII szkoły podstawowej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Msza św. i spotkanie odbędą się we wtorek 06.10. o godz. 18:00 w kościele.

4. W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzić będziemy XX Dzień Papieski. Po Mszy św. o godz. 11:00 obejrzymy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej parafii. Na zakończenie każdej Mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia, tj. fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. 
Z racji na tę zbiórkę Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła wyjątkowo tydzień później, tj. w trzecią niedzielę miesiąca.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej oraz wszystkim, którzy pragną poświęcić swój różaniec.

6. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:30. Różaniec dla dzieci – w środy o godz. 16:30, a dla młodzieży – w czwartki również o godz. 16:30.

7. W październiku środowa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona jest z nabożeństwem różańcowym, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie różańcowej o godz. 17:30.

8. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

9. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki, która całkowicie zakrywa nos i usta.

10. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki wypominkowe.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                 Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                           PROBOSZCZ