Ogłoszenia duszpasterskie 27.09.2020 r.

XXVI Niedziela Zwykła 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 28.09. – wspomnienie św. Wacława, męczennika
- we wtorek 29.09. – święto Michała, Gabriela i Rafała, Archaniołów
- w środę 30.09. – wspomnienie św. Hieronima, prezbitra i doktora Kościoła
- w czwartek 01.10. – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
- w piątek 02.10. – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

2. W czwartek rozpoczynamy różańcowy miesiąc październik. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:30. Różaniec dla dzieci – w środy o godz. 16:30, a dla młodzieży – w czwartki, również o godz. 16:30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek nabożeństwo różańcowe dla młodzieży rozpocznie się o godz. 16:30, następnie o godz. 17:00 rozpocznie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i zakończy nabożeństwem różańcowym dla dorosłych. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

4. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa w pierwszy piątek miesiąca nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną w tradycyjnej formie. Gdyby jednak ktoś życzył sobie odwiedzin księdza z Komunią św., to jest możliwość indywidualnego umówienia się na taką wizytę na pierwszy piątek od godz. 8:30. Zgłoszenia prosimy kierować drogą telefoniczną lub mailową.

5. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca października na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy dziesiątkę różańca świętego. Dodatkowego nabożeństwa różańcowego tego dnia nie będzie.

Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy na godz. 18:00, natomiast w piątek polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie różańcowej o godz. 17:30. 

7. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

8. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki, która całkowicie zakrywa nos i usta.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                           Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                                    PROBOSZCZ