Ogłoszenia duszpasterskie 04.10.2015 r.

XXVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Liturgia słowa porusza dziś sprawę nierozerwalności małżeństwa. Wiele uwagi małżeństwu i rodzinie poświęca także obecny papież Franciszek, który obchodzi dziś swoje imieniny. Wspierajmy papieża oraz małżeństwa i rodziny modlitwą różańcową odmawianą w kościele lub w domach rodzinnych.

2. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się Różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z Parafian, którzy należą już do tych Róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre Róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. Do obowiązków osób należących do Róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół. Dziś zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o godz.11:30!

3. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz.16:30 są odprawiane dla dzieci i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w kościele, dla dorosłych zaś po Mszy wieczornej, a w niedzielę o godz.17:30! Bardzo prosimy rodziców dzieci i młodzieży o uczestniczenie w ramach możliwości wraz z nimi w tych nabożeństwach. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni niewielką frekwencją dzieci. Nigdy tak jeszcze nie było w naszej parafii by przez te pierwsze dni października w różańcu uczestniczyło tylko 10 dzieci! Módlmy się w tym miesiącu na różańcu o nawrócenie naszych lipiańskich małżeństw i rodzin!

4. We wtorki i piątki po Mszach wieczornych i nabożeństwach różańcowych katechezy dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę słuchania i medytowania Słowa Bożego! Próby chórku dziecięcego w środy o godz. 17:00, a chóru dorosłych tego samego dnia o godz. 19:00 w salce parafialnej!

5. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem różańcowym.

6. W tym tygodniu patronują nam: 5 X – św. Faustyna Kowalska, dziewica, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, sekretarka i apostołka Bożego Miłosierdzia, kanonizowana przez Jana Pawła II w roku 2000; 9 X – bł. Wincenty Kadłubek, biskup, pierwszy Polak, który opisał dzieje narodu w „Kronice polskiej”, zmarł jako cysters w Jędrzejowie 8 III 1223 r.

7. W sobotę 10.10 Pielgrzymka Kół Różańcowych do Strąpia o godz.12:00 z dekanatów Lipiany i Barlinek.

8. Za tydzień – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodzin”. Zaraz po zakończeniu Mszy św. o godz. 10:00 uczniowie Zespołu Szkół w Lipianach przedstawią montaż słowno-muzyczny o naszym wielkim świętym papieżu Polaku. Po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Polecam ją ofiarności parafian!

9. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii!

Ks.Kanonik dr Franciszek Szydłowski