Ogłoszenia duszpasterskie 30.08.2020 r.

XXII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w czwartek 03.09. – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

2. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii o. Piotra - Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który głosi Słowo Boże i rozprowadza kalendarze misyjne na 2021 rok. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone będą na działalność misyjną Zgromadzenia.

3. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11:00 będziemy przeżywali uroczystości dożynkowe – Gminne Dziękczynienie za plony. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Eucharystii. Bezpośrednio po Mszy św., w kościele, będzie miała miejsce dalsza oficjalna część Dożynek.

4. We wtorek 01.09. rozpoczynamy nowy Rok Szkolny. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji dzieci, młodzieży i pracowników oświaty o godz. 7:00. Przed Mszą św. i w jej trakcie będzie możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca wyjątkowo w tym miesiącu o godz. 18:30.

6. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa w pierwszy piątek miesiąca nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną w tradycyjnej formie. Gdyby jednak ktoś życzył sobie odwiedzin księdza z Komunią św., to jest możliwość indywidualnego umówienia się na taką wizytę w  pierwszy piątek od godz. 8:30. Zgłoszenia prosimy kierować drogą telefoniczną lub mailową.

7. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i prosić będziemy o łaski Pana Boga na nowy rok szkolny i katechetyczny. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

8. We wtorek kończymy czas wakacji, dlatego od tego dnia wracamy do sprawowania Mszy św. o godz. 7:00 w dni powszednie.

9. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

10. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

11. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki, która całkowicie zakrywa nos i usta.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.